Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/views/tracking-ga-js.php) is not within the allowed path(s): (/home/eurods/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/eurods/domains/mobileblog.com.pl/public_html/wp-content/plugins/google-analytics-for-wordpress/frontend/class-ga-js.php on line 123

recenzje telefonów, newsy, testy

Czy telefon zamiast komputera to dobre rozwiązanie?

Czy telefon zamiast komputera to dobre rozwiązanie?

Smartfony stają się małymi komputerami – można dzięki nim surfować po Internecie, grać, słuchać muzyki czy oglądać filmy. Czy jednak już teraz są realnym zagrożeniem dla producentów PC-tów i Notebooków? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć.

 

Z roku na rok telefony komórkowe stają się coraz bardziej realną konkurencją dla komputerów. Komórki nie służą już tylko do pisania SMS-ów i dzwonienia, ale także słuchania muzyki, oglądania filmów, surfowania po Internecie i pisania e-maili, pracy czy grania. Czy jednak już teraz są realnym zagrożeniem dla producentów PC-tów i notebooków? Wszystko zależy od kontekstu.

 

Słuchanie muzyki earphones-477446_640

Jeśli zamierzasz posłuchać głośnej muzyki w domu lub rozkręcić imprezę u znajomych przyda Ci się do tego w takim samym stopniu zarówno komputer, jak i komórka. Oba urządzenia mają wyjścia audio, a do tego można na nie ściągnąć całkiem sensowne equalizery. Zaletą telefonu jest jednak to, że jest bardziej mobilny – możesz dzięki niemu oddać się odprężającym dźwiękom także w tramwaju, autobusie, samochodzie, pracy, szkole czy… toalecie. Bezapelacyjne 1 do 0 dla telefonu.

telefon VS komputer 1:0

 

Oglądanie filmów Interno_di_un_sala_da_cinema

Podobnie ma się sytuacja z filmami – teoretycznie możesz je oglądać i na jednym i na drugim urządzeniu. Tym razem jednak, jakość na obu sprzętach nie będzie już jednak identyczna. Nie ma to jak rozłożyć się na ulubionej kanapie, wziąć coś zimnego z lodówki i… oddać się seansowi na wielkim telewizorze. Jakość dźwięku i wygoda nieoceniona – przewaga telewizora wydaje się być niepodważalna. Video na telefonie? Tak, ale tylko dla zabicia nudy w podróży. Raczej nie dla czystej przyjemności.

telefon VS komputer 1:1

 

Surfowanie po Internecie (+ pisanie e-maili) google-485611_640.jpg

Cały czas buszowanie po sieci wydaje się być wygodniejsze na ekranie komputera. Choć nie o sam ekran tu chodzi, a bardziej o klawiaturę i myszkę, które mamy tam do dyspozycji. Jeśli spędzamy sporo czasu surfując po Internecie, te dwa atrybuty mogą się okazać nieocenione. Gdyby nie fakt, że dzięki smartfonowi jesteśmy podłączeni do naszej poczty e-mail 24h na dobę, zdecydowanie w tej konkurencji zwyciężyłby komputer. Za nieograniczoną mobilność telefon także powinien w tej materii zostać jednak doceniony – remis.

telefon VS komputer 2:2

 

Praca workstation-405768_640

Praca biurowa kojarzona jest tylko i wyłącznie z komputerami i tak, przynajmniej na razie, raczej pozostanie. Mają one w tej materii monopol, ponieważ dają dużo więcej możliwości, a do tego są po prostu wygodniejsze. Telefony w zakładach pracy co prawda także są wykorzystywane, ale póki co głównie tylko do… dzwonienia (no chyba, że dla zabicia nudy, ale o tym później). Nie przewiduję, by w najbliższym czasie mogło się to diametralnie zmienić. Punkt dla komputerów.

telefon VS komputer 2:3

 

Granie smartphone-151086_640

Gry, przynajmniej z założenia, powinny pomagać w zabijaniu nudy. Gdzie nudzimy się bardziej niż w komunikacji miejskiej czy czekając w kolejce do lekarza? W tym przypadku to telefon wydaje się być wybawieniem, trudno bowiem, żeby w takie miejsca zabierać ze sobą komputer. Gry na smartfony są tak zaawansowane, że śmiało da się w ich towarzystwie spędzić z satysfakcją nawet kilka godzin. Pod tym względem niepodzielnie, dzięki swojej mobilności, rządzi telefon komórkowy.

telefon VS komputer 3:3

 

W rankingu „telefon VS komputer” padł sprawiedliwy remis. Zarówno smartfony, jak i komputery dają nam obecnie zbliżone możliwości i tylko zewnętrze czynniki, zależne od danej sytuacji, mogą okazać się decydujące przy wyborze lepszego i bardziej przydatnego Ci sprzętu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating